26 жовтня 2016 року в Одеському будинку вчених пройшло засідання Семінару з теорії, історії та історіографії міжнародних відносин. На цьому засіданні були презентовані доповіді професора ОНУ ім. І.І. Мечникова О. І. Брусиловської та, аспірантки Я. А. Колесник за результатами участі у з’їзді Міжнародної асоціації політичних наук у Познані.

Темою цього 24 світового конгресу стала «Політика у світі нерівності». Окрім важливої ролі обміну думками та презентації результатів наукових досліджень конгрес став місцем знайомства експертів, що працюють в одному напрямку, але навряд чи зустрілися б за інших умов, адже представляють різні країни та континенти. Дослідники та вчені з міжнародних відносин були представлені досить невеликою групою та склали десь 1/12 від загального числа учасників. Разом з тим були організовані окремі панелі з геополітичних питань, а основна увага приділялася Туреччині та загрозі мілітаризації Арктики.

Доповідачами було відзначено загальноєвропейський тренд повернення до досліджень реальної ситуації, а не методів її дослідження.

Також були висвітлені питання нерівності. Як зазначають економісти, глобалізація призвела до зменшення розриву між різними державами на глобальному рівні, але на національному спостерігаються негативні тенденції та єдиного рішення цієї проблеми поки немає. Виключенням та гарним прикладом слугують Скандинавські держави та Японія.

Широко висвітлені були питання гендерної рівності та проблеми міграції. Новим трендом стало розглядати не лише взаємозв’язки між мігрантами та приймаючою державою, але й звертати значну увагу на державу, з якої приїзджають мігранти, задля більш ефективного вирішення проблеми. Були розглянуті «концепція спорідненої держави» та «спорідненої меншості».

Окремо було виділено значний вплив Інтернету та соціальних мереж на політику, зокрема під час виборів та протестів.

Доповідь з аналізу польської стратегічної культури та політики інтервенцій звернула на себе увагу учасників. У своєму дослідженні автор порівнює польську стратегічну культуру із німецькою у 90-ті роки та приходить до висновку наявності в Польщі двох стратегічних культур, що співіснують та позмінно превалюють на тому чи іншому етапі.