Протягом 4-8 червня 2016 р. студенти з Університету м. Фрібурга (Швейцарія) перебували в Одесі в рамках науково-практичного семінару «Держави та суспільства в процесі трансформації: історія, загрози та можливості. На прикладі України та Грузії 2016».

Цей семінар був організований професором кафедри соціальних наук Міждисциплінарного інституту Центральної та Східної Європи, заступником декана факультету мистецтв і гуманітарних наук Університету м. Фрібурга Ніколасом Хайозом за підтримки Швейцарського навчального фонду.

Ірина Максименко, старший науковий співробітник Центру міжнародних досліджень, організувала проведення лекцій в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, а також знайомство з Одесою та її культурою.

Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, розкрив особливості зовнішньої політики України після Євромайдану.

Денис Кузьмін, старший науковий співробітник та координатор Європейських програм Центру міжнародних досліджень, розповів про важливі аспекти відносин між Україною та Європейським Союзом.

Також з лекціями виступили іні провідні експерти. Професор Ольга Брусиловська, завідуюча кафедрою міжнародних відносин Інституту соціальних наук ОНУ, приділила увагу українсько-російським відносинам,

Віктор Степаненко, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України, розкрив особливості розвитку громадянського суспільства після Євромайдану,

Соломія Бобровська, заступник губернатора Одеської обласної адміністрації, розповіла про реформи в Одеському регіоні.