Центр тісно пов'язаний зі Школою міжнародних відносин та кафедрою міжнародних відносин. Його роботи широко використовуються в навчальному процесі, з метою розроблення навчальних програм, координації науково-дослідної діяльності факультету, підготовки оновлених навчальних матеріалів та ін..

Центр міжнародних досліджень вже давно бере участь у процесі модернізації та інновації викладання в галузі міжнародних відносин, досліджень безпеки, зовнішньої політики. Він має давню історію кооперації з Програмою академічного співробітництва (AFP) (раніше Civic Educational Project (CEP)). Його директор Володимир Дубовик та старший науковий співробітник Сергій Глебов були в числі Східноєвропейських стипендіатів, а тепер ведуть активну діяльність, як їх випускники. Центр в свою чергу приймав кілька стипендіатів AFP / CEP: Альберта Рінгелштайна, Мацея Бартковського Авеля Полезе, Гюнтера Вальценбаха. Центр брав також участь в академічній спільноті з міжнародних відносин CEP (ANIR) з 2002 по 2004 рік; співробітники Центру взяли участь у численних семінарах CEP / AFP, а також зимових школах. Співробітники Центру мають колосальний досвід гостьового викладання та проведення лекцій.

Директор Володимир Дубовик провів велику кількість гостьових лекцій у ряді університетів та інших установ у США з 1997 року, в тому числі: Джорджтаун, Університет штату Меріленд (Коледж-Парк), Університет Джорджа Вашингтона, SAIS (Університет Джонса Хопкінса), Гарвард, Колумбія, Університет штату Делавер, Майамі (штат Огайо), штат Індіана, Східній Кентуккі, Університет Канзасу, Денвера, Tулейн, Стенфорд, Сан-Хосе, Південний Орегон, Західний Вашингтон, Академії ВМС США та Інститут закордонних справ. Він також проводив лекції в якості гостя у Волинському національному університеті (м. Луцьк, Україна), Академії міжнародних відносин і дипломатії (м. Кишинів), Університеті Грузії (м. Тбілісі), Університетах Галатасарай і Догус (м. Стамбул). У 2011 р він провів курс лекцій за програмою глобальних досліджень в Університеті м. Вроцлава (Польща). А в зимовий та весняний семестр 2013 р. В. Дубовик викладав три курси лекцій для Центру імені Г.Дж. Еллісона з російських, східноєвропейських і центрально-азійських досліджень, у Школі міжнародних відносин ім. Джексона, Університет Вашингтона (Сіетл).

Директор Володимир Дубовик, який знаходиться на програми Фулбрайта протягом 2016-2017 навчального року, почав викладати курс «Україна: сучасні проблеми і виклики» з 19 січня 2017 р.. Курс викладається в Університеті Сент-Едвардс в Остіні, штат Техас. 18 студентів з відділень глобальних досліджень і політbчних наук є його слухачами. Цей курс охоплює цілий ряд проблем, з якими стикається Україна – від економічного розвитку, впровадження реформ, боротьби з корупцією до протидії агресії Росії. Також під час лекцій розглядаються відносини України з ключовими міжнародними акторами – державами і міжнародними організаціями.

 

Викладачами кафедри міжнародних відносин підготовлені підручники та навчально-методичні посібники.

Методичні рекомендації щодо підготовки та оформлення курсових робіт для студентів 1-4 курсів відділення міжнародних відносин

Методичні рекомендації щодо підготовки та формлення магістерських робіт для студентів відділення міжнародних відносин