Центр тісно пов'язаний зі Школою міжнародних відносин та кафедрою міжнародних відносин. Його роботи широко використовуються в навчальному процесі, з метою розроблення навчальних програм, координації науково-дослідної діяльності факультету, підготовки оновлених навчальних матеріалів та ін..

Центр міжнародних досліджень вже давно бере участь у процесі модернізації та інновації викладання в галузі міжнародних відносин, досліджень безпеки, зовнішньої політики. Він має давню історію кооперації з Програмою академічного співробітництва (AFP) (раніше Civic Educational Project (CEP)). Його директор Володимир Дубовик та старший науковий співробітник Сергій Глебов були в числі Східноєвропейських стипендіатів, а тепер ведуть активну діяльність, як їх випускники. Центр в свою чергу приймав кілька стипендіатів AFP / CEP: Альберта Рінгелштайна, Мацея Бартковського Авеля Полезе, Гюнтера Вальценбаха. Центр брав також участь в академічній спільноті з міжнародних відносин CEP (ANIR) з 2002 по 2004 рік; співробітники Центру взяли участь у численних семінарах CEP / AFP, а також зимових школах. Співробітники Центру мають колосальний досвід гостьового викладання та проведення лекцій.

Директор Володимир Дубовик провів велику кількість гостьових лекцій у ряді університетів та інших установ у США з 1997 року, в тому числі: Джорджтаун, Університет штату Меріленд (Коледж-Парк), Університет Джорджа Вашингтона, SAIS (Університет Джонса Хопкінса), Гарвард, Колумбія, Університет штату Делавер, Майамі (штат Огайо), штат Індіана, Східній Кентуккі, Університет Канзасу, Денвера, Tулейн, Стенфорд, Сан-Хосе, Південний Орегон, Західний Вашингтон, Академії ВМС США та Інститут закордонних справ. Він також проводив лекції в якості гостя у Волинському національному університеті (м. Луцьк, Україна), Академії міжнародних відносин і дипломатії (м. Кишинів), Університеті Грузії (м. Тбілісі), Університетах Галатасарай і Догус (м. Стамбул). У 2011 р він провів курс лекцій за програмою глобальних досліджень в Університеті м. Вроцлава (Польща). А в зимовий та весняний семестр 2013 р. В. Дубовик викладав три курси лекцій для Центру імені Г.Дж. Еллісона з російських, східноєвропейських і центрально-азійських досліджень, у Школі міжнародних відносин ім. Джексона, Університет Вашингтона (Сіетл).

Директор Володимир Дубовик, який знаходиться на програми Фулбрайта протягом 2016-2017 навчального року, почав викладати курс «Україна: сучасні проблеми і виклики» з 19 січня 2017 р.. Курс викладається в Університеті Сент-Едвардс в Остіні, штат Техас. 18 студентів з відділень глобальних досліджень і політbчних наук є його слухачами. Цей курс охоплює цілий ряд проблем, з якими стикається Україна – від економічного розвитку, впровадження реформ, боротьби з корупцією до протидії агресії Росії. Також під час лекцій розглядаються відносини України з ключовими міжнародними акторами – державами і міжнародними організаціями.

 

Викладачами кафедри міжнародних відносин підготовлені підручники та навчально-методичні посібники.

Методичні рекомендації щодо підготовки та оформлення курсових робіт для студентів 1-4 курсів відділення міжнародних відносин

Методичні рекомендації щодо підготовки та формлення магістерських робіт для студентів відділення міжнародних відносин

Методичні рекомендації щодо підготовки та формлення магістерських робіт для студентів відділення міжнародних відносин англійською мовою