Центр бере участь у вивченні зовнішньої політики Сполучених Штатів Америки, а також україно-американських відносин, американістики, в цілому. Особливу увагу в дослідженнях (а також викладанні) приділяється вивченню історичного розвитку, концептуальних основ та сучасної зовнішньої політики США. Все це отримало відображення в широкому спектрі заходів, починаючи з викладання курсу по зовнішній політиці США (В. Дубовик та І. Коваль з 1999 року), закінчуючи проведенням круглих столів (у тому числі з питань відносин США-Україна в 2003 році, який фінансувався Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США), а також прийом наукових дослідників з інших університетів.

Центр приймав волонтера Корпусу миру США Аніту Петроски, наукового дослідника CEP Альберта Рінгельштайна, старшого наукового дослідника програми Fulbright Девіда Чёрчмана. Директор Центру В. Дубовик брав участь у різних заходах Асоціації американських досліджень в Україні (ASAU). До нього також часто приєднуються й інші колеги в процесі проведення лекцій та круглих столів, пов'язаних з питаннями внутрішньої та зовнішньої політики США, в тому числі в рамках семінарів, присвячених теорії, історії та історіографії міжнародних відносин у м. Одеса (ТІІМВ).

Центр надавав свої послуги регіональній філій IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) з 1999 по 2005 рр. Старший науковий співробітник Центру Денис Кузьмін був представником офісу IREX. Центр при сприянні IREX провів ряд науково-дослідних і викладацький семінарів, тренінгів та заходів для випускників.