Сполучені Штати грали величезну роль для України протягом 25 років їх відносин. З моменту Євромайдану і особливо після російської анексії Криму та її вторгнення на Донбас, роль Сполучених Штатів у допомозі Україні виросла експоненціально.

Дональд Трамп є президентом Сполучених Штатів протягом півроку. За цей час спостерігачі намагалися побачити крізь хмару його часто суперечливих та провокаційних заяв, яким є його справжнє бачення міжнародних відносин.

Анексія Криму в 2014 році та гібридна війна на Донбасі, що досі триває, є квінтесенцією пост-імперської історії на колишньому радянському просторі.

Відставку Михайла Саакашвілі з поста губернатора Одеської області давно очікували. Багато в чому це було природним результатом, який би настав рано чи пізно.

В дослідженні ВВС "Чи є майбутнє у "нормандської четвірки?" наводяться думки та оцінки провідних експертів з Німеччини, Франції, України та Росії щодо ефективності "нормандського формату" з урегулювання конфлікту в Східних регіонах України. Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І.І. Мечникова та стипендіат Програми Фулбрайта, висловліє своє бачення сутності та ефективності "нормандської четвірки" та розмірковує про можливу роль США.

З початку Євромайдану (Майдан II), Україна опинилася втягнутою в глибоку кризу, яка, хоча і не обов'язково екзистенційна (тобто та, яка ставить саме існування української держави під сумнів), значно змінює в країні внутрішню (соціально-економічну, регіональну) динаміку і міжнародне позиціонування vis-à-vis своїх сусідів та інших впливових регіональних і глобальних гравців.

Відносини між ЄС та Росією зараз проходять перевірку на міцність як на регіональному, так і на глобальному рівнях.

2016 – це рік президентських виборів у США. В той же час Україна і досі проходить випробування власної військової спроможності, здатності проводити реформи та боротися з корупцією.

Політика Росії по відношенню до України не просто змінила систему міжнародних відносин, а й переформатувала відносини між її ключовими елементами.