Співробітники Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету імені І. І. Мечникова беруть участь у різній науково-дослідницькій та навчальної діяльності. Вони є членами українських та міжнародних професійних асоціацій та організацій. Вони брали участь у численних програмах обміну, таких як Fulbright, PONARS Eurasia, Регіональна програма обміну вченими-дослідниками (RSEP), Програми з актуальних проблем сучасності, Програма по зв'язках з громадськістю, Літній Університет ЦЄУ, Американські літні та зимові інститути з питань національної безпеки і багато інших.

Старші наукові співробітники

Володимир Дубовик

В. Дубовик є директором Центру міжнародних досліджень. Він закінчив історичний факультет Одеського державного університету в 1992 р. Він отримав ступінь кандидата політичних наук в тому ж університеті у 1996 р. і працює в ОДУ (нині ОНУ - Одеський національний університет) на різних посадах до теперішнього часу.

Він двічі проходив стажування у Інституті Кеннана, а також отримав гранти на стажування в Міжнародному науковому центрі імені В. Вільсона в 1997 р. (программа RSEP), Центрі міжнародних та безпекових студій в Меріленді (CISSM), Університету Меріленду у 2002 р. (програма CI). У 2011 р. Володимир викладав курс на програмі глобальних студій Вроцлавського університету, а в першій половині 2013 р. він викладає три курси у Центрі Еллісона, Школа міжнародних студій, Університет штату Вашингтон (м. Сіеттл).

Володимир Дубовик був та залишається членом численних міжнародних асоціацій: ISA (Асоціація міжнародних досліджень), CEEISA (Асоціація міжнародних досліджень Центральної і Східної Європи), ECPR (Європейського консорціуму політичних досліджень) SGIR (Постійної групи з міжнародних відносин), PONARS-Євразія (Нові підходи до дослідження та безпеки Євразії).

Директор Володимир Дубовик, який знаходиться на програми Фулбрайта протягом 2016-2017 навчального року, почав викладати курс «Україна: сучасні проблеми і виклики» з 19 січня 2017 р.. Курс викладається в Університеті Сент-Едвардс в Остіні, штат Техас. 18 студентів з відділень глобальних досліджень і політbчних наук є його слухачами. Цей курс охоплює цілий ряд проблем, з якими стикається Україна – від економічного розвитку, впровадження реформ, боротьби з корупцією до протидії агресії Росії. Також під час лекцій розглядаються відносини України з ключовими міжнародними акторами – державами і міжнародними організаціями.

До сфери його викладацьких та наукових інтересів входять зовнішня політика США, відносини США-Україна, теорія міжнародних відносин, чорноморська безпека, дослідження міжнародних конфліктів, зовнішня політика України.

CV та публікації

Сергій Глебов

Сергій Глебов, кандидат політичних наук, є доцентом кафедри міжнародних відносин та деканом відділення міжнародних відносин, провідним науковим співробітником Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Його дослідження та викладацькі інтереси лежать у сфері зовнішньої політики та політики безпеки України, європейської та євро-атлантичної безпеки, міжнародних відносин у Чорноморсько-Каспійському регіоні, зовнішньої політика Росії, та відносин Україна-НАТО, Україна-ЄС. У 2000/2001 він був дослідником у Центрі європейських досліджень Університету Ексетер (Ексетер, Велика Британія) і в 2003 році в Інституті Гаррімана Колумбійського університету (Нью-Йорк, США). Він був і є учасником багатьох індивідуальних та інституційних дослідницьких та викладацьких проектів, у тому числі під егідою Інституту Відкритого Суспільства (Будапешт, Угорщина), Фонду Карнегі та програми Жана Монне. Він написав понад 40 наукових праць, які були опубліковані в національних та міжнародних виданнях, приймав участь у багатьох міжнародних конференціях та семінарах в Європі та США. Він є політичним оглядачем, автором і ведучим суспільно-політичних програм на радіо та телебаченні медіагруппи "ГЛАС" (Одеса).

CV та публікації

Денис Кузьмін

Кузьмін Денис Валерійович (1974 р.н.) У 1996р. закінчив історичний факультет ОНУ. З 1996 р. науковий співробітник та координатор європейських програм Центру міжнародних досліджень ОНУ. З 1999 р. ст. викладач кафедри міжнародних відносин ОНУ. Для студентів відділення міжнародних відносин Інституту Соціальних наук читає лекційні курси: «Теорія та історія європейської інтеграції», «Міжнародні організації». Проходив стажування в університетах США, Канади, країн ЄС. 

CV та публікації

 

Ірина Максименко

Ірина Максименко є випускницею та викладачем кафедри міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. У 2001 році почала працювати в Центрі міжнародних досліджень. Як науковий співробітник Центру брала участь у реалізації численних проектів з Європейських та безпекових студій. У 2003 році займала посаду асистента викладача в рамках проекту СЕР (Civic Education Project). Протягом 2004-2015 років працювала старшим науковим співробітником Одеського регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень, відділ регіональних досліджень. Серед наукових інтересів: зовнішня політика Європейського Союзу, у тому числі політика безпеки та розширення, стратегія ЄС щодо Чорноморського регіону, зовнішня та безпекова політика України, Придністровський конфлікт тощо.

CV та публікації

 

Афілійовані співробітники

Поліна Сіновець

Поліна Сіновець закінчила факультет міжнародних відносин Інституту соціальних наук, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. У 2004 році вона отримала ступінь кандидата політичних наук. З 2000 року вона є старшим науковим співробітником Центру міжнародних досліджень; а з вересня 2015 вона очолює Одеський центр з питань нерозповсюдження. Поліна брала участь у численних міжнародних конференціях і семінарах; є автором монографій та статей з міжнародної безпеки, воєнної політики Росії, стратегічного діалогу США і Росії, теорії ядерної зброї та ядерного стримування, контролю над озброєннями, нерозповсюдження.

CV та публікації

 

Алла Захарченко

Алла Захарченко є доцентом кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. У 2003 - 2015 р. працювала провідним науковим співробітником Одеського філіалу національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України. Має ступінь кандидата політичних наук, дисертацію захищено в Інституті світової економіки та міжнародних відносин, м. Київ (2006). Алла Захарченко є фахівцем із проблем безпеки Близького Сходу та близькосхідної політики США, ЄС, Росії та Китаю. Є автором 50 наукових статей та підрозділів у монографіях із вищезазначеної проблематики, учасником численних міжнародних конференцій та дослідницьких програм у США, Ізраїлі, країнах Європи та ін. Є членом низки професійних міжнародних асоціацій. Зараз її дослідження концентруються на процесах трасформації Близького Сходу після «Арабської весни».

CV та публікації

 

Ольга Сіра

Сіра Ольга Вячеславівна – аспірант Одеського Національного Університету ім. І.І. Мечникова, спеціальність «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку». Вона являється випускником факультету міжнародних відносин. Ольга має ступінь бакалавру і являється фахівцем з міжнародних відносин з знанням японської та англійської мов. Тема її дослідження: «Корейський півострів в регіональній та глобальній системах міжнародної безпеки». Але сфера її інтересів також охоплює Північно-Східний та Південно-Східний регіони, в цілому.Ольга також отримує другу вищу освіту за спеціальністю «Цивільне право».

CV та публікації

 

Тетяна Мельник

Мельник Тетяна Анатоліївна є випускником та аспірантом відділення міжнародних відносин Одеського Національного Університету ім. І.І. Мечникова, за спеціальністю «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку». Тетяна має ступінь бакалавра та фахівця з міжнародних відносин із знанням турецької та англійської мов. Також вивчає французьку мову. Мельник Т. А. проводить дисертаційне дослідження на тему: «Ядерний фактор в системі європейської безпеки». До сфери її інтересів входять питання ядерного стримування, функціонування ЄС та НАТО, дослідження міжнародного тероризму, демократичного розвитку, європейської та євроатлантичної інтеграції України. За час навчання Тетяна брала активну участь у різних наукових та освітніх проектах, пройшла ряд стажувань, в тому числі у Європарламенті (2016) та Представництві ЄС в Україні (2014), працювала за контрактом в посольстві України в Латвії (2015) та навчалась семестр за обміном у Латвійському університеті по програмі у сфері європейських досліджень.

CV та публікації

 

Олександр Чебан

Олександр Чебан закінчив факультет міжнародних відносин Інституту соціальних наук, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. З 2014 до 2017 року він був старшим науковим співробітником Центру міжнародних досліджень; а з вересня 2015 до 2017 р. він також був старшим науковим співробітником Одеського Центру з питань нерозповсюдження. Олександр брав участь у численних конференціях і семінарах з таких питань, як нерозповсюдження та ядерна безпека, іранська ядерна програма, а також проблеми розповсюдження ядерної зброї та ядерної безпеки на Близькому Сході.

CV та публікації