29 березня 2016 р. відбувся круглий стіл на тему «Сучасний стан українсько-канадських відносин» в рамках Семінару з теорії, історії та історіографії міжнародних відносин. Зустріч відбулася в Одеському будинку вчених.

З доповідями та коментарями виступили аспірант економіко-правового факультету ОНУ імені І.І. Мечникова Марина Рабинович та директор Центру міжнародних досліджень ОНУ імені І. І. Мечникова Володимир Дубовик.

Марина Рабинович у своїй доповіді простежила еволюцію українсько-канадських відносин після початку так званої української кризи у 2014 році. За її словами, попередній консервативний уряд Стівена Харпера відзначався більш рішучою підтримкою України, ніж нинішній ліберальний уряд Джастіна Трюдо. М.Рабинович зробила висновок, що чинний уряд Канади розглядає можливості відновлення співпраці з Росією.

Володимир Дубовик у своєму коментарі поділився досвідом участі у низці наукових заходів, які відбулися в Канаді впродовж 2015 року, де він мав нагоду поспілкуватися з провідними канадськими експертами та політиками. За його словами, наміри нинішнього канадського уряду лібералів до обмеженого співробітництва з Росією пов’язані з прагненням повернутися до традиційної для Канади багатосторонньої дипломатії та стати менш залежними від політики США. При цьому Володимир Дубовик підкреслив, що Канада не буде скасовувати економічні санкції проти Росії та буде продовжувати підтримувати Україну.

Під час дискусії учасники семінару також обговорили роль та вплив української діаспори на політичне життя Канади.