26 квітня 2016 р. в Одеському будинку вчених відбулося чергове засідання наукового Семінару з теорії, історії та історіографії міжнародних відносин (ТІІМВ). Як завжди зустріч відбулася в Одеському будинку вчених.

З доповіддю на тему «Деякі проблеми міграційної політики ЄС» виступила доцент економіко-правового факультету ОНУ імені І.І.Мечникова Марія Саракуца.

Доповідач окреслив деякі основні етапи і кроки в еволюції міграційної політики ЄС від Дублінської конвенції 1990 року і до сьогоднішнього дня. Вона виокремила деякі з труднощів, з якими Європейський Союз стикається в цьому напрямку. Однією з проблем, очевидно, була і досі є координація міграційної політики ЄС, з одного боку, і конкретних держав-членів, з іншого. Обговорення було зосереджено саме на викликах сучасних міграційних процесів, чому вони виникли настільки раптово, як це здається, і що потрібно зробити для адекватного вирішення цієї проблеми, зберігаючи цінності і норми ЄС недоторканими.

На семінарі також виступили з коментарями директор Центру міжнародних досліджень ОНУ імені І. І. Мечникова Володимир Дубовик, декан відділення міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова Сергій Глебов, завідувач кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І.І.Мечникова Ольга Брусиловська, викладачі кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І.І.Мечникова Ірина Максименко і Денис Кузьмін.

Під час семінару експерти обговорили шляхи вирішення сучасної міграційної кризи ЄС та запропонували конкретні практичні рекомендації у цьому напрямку.