24 лютого 2016 р. в рамках семінару з теорії, історії та історіографії міжнародних відносин відбувся круглий стіл на тему «Турецько-російські протиріччя: значення для регіональної системи міжнародних відносин». Зустріч відбулася в Одеському будинку вчених.

З доповідями та коментарями виступили викладач кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І.І. Мечникова Юлія Тарасюк, директор Центру міжнародних досліджень ОНУ імені І. І. Мечникова Володимир Дубовик, директор Інституту соціальних наук ОНУ імені І. І. Мечникова Віктор Глебов, декан відділення міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова Сергій Глебов, доцент кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова Алла Захарченко, політолог Владлен Макух, голова неурядової організації «Сприяння міжкультурному діалогу» Ганна Шелест та інші експерти.

У вступному слові Володимир Дубовик відзначив складність російсько-турецьких відносин на нинішньому етапі та багатоаспектність нинішньої кризи у відносинах між Росією та Туреччиною, оскільки конфлікт між цими двома країнами впливає ситуацію у всьому регіоні Великого Близького сходу. Крім того, за словами Володимира Дубовика, криза російсько-турецьких відносин може відобразитися і на розвиткові подій в Україні, зокрема на подальшому перебігові конфлікту на Донбасі.

Юлія Тарасюк у своєму виступі наголосила на тому, що російсько-турецькі відносини на даному етапі найгірші за весь період після завершення холодної війни. На думку Юлії Тарасюк, стосунки між Росією та Туреччиною навряд чи покращаться у найближчому майбутньому. Після збиття російського літака СУ-24 24 листопада 2015 р. обидві країни зайняли принципову позицію і не готові до компромісу.

Алла Захарченко у своєму коментарі висвітлила вплив російсько-турецького конфлікту на розвиток інших регіональних проблем. Зокрема, Алла Захарченко поділилася своїми думками щодо того, як ця криза вплине на відносини Ізраїлю з кожною із конфліктуючих сторін. Крім того, вона проаналізувала подальші перспективи розвитку відносин між Туреччиною та Іраном, які продовжують погіршуватися через розбіжності між двома країнами щодо ситуації в Сирії, де Іран діє спільно з Росією всупереч інтересам Туреччини.

Учасники семінару також обговорили наслідки нинішньої кризи російсько-турецьких відносин для України. Експерти погодилися з тим, що ця криза потенційно може призвести до нових загроз для безпеки України, оскільки на тлі загострення відносин з Туреччиною Росія продовжує нарощувати свою військову присутність у Криму.

Питання Криму є актуальним і для Туреччини, і після збиття російського літака турецькі лідери стали виражати свою підтримку кримським татарам більш відкрито та рішуче. З цього приводу Сергій Глебов висловив припущення, що в умовах продовження російської окупації Криму імовірним є збільшення конфліктності стосунків між окупаційними властями та кримськими татарами, яких у випадку погіршення ситуації з міжетнічними та міжконфесійними відносинами на Кримському півострові може активно підтримати Туреччина.