24 лютого 2017 р. відбулося чергове засідання семінару з теорії, історії та історіографії міжнародних відносин. Тема засідання "Зовнішня політика адміністрації Д. Трампа: перший місяць, перші враження".

За допомогою скайп зв’язку із Сполучених Штатів доповідачем виступив Володимир Алімович Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І.І. Мечникова та стипендіат Програми Фулбрайта у 2016-2017 рр..

Були обговорені такі проблеми на шляху формування адміністрації як відсутність сформованої команди під час передвиборчих перегонів та відсутність підтримки з боку низки провідних представників Республіканської партії. Під час доповіді були виділені та розкриті основні персоналії сформованої команди 45го президента США. Варто окремо зазначити велику роль, що відіграють у ній ідеологи, родичі та колишні генерали. При чому останні вважаються певним чином стабілізуючим фактором та провідниками більш традиційної для республіканської партії політики.

Президент Трамп прийшов у Білий дім із нетрадиційними для Республіканської партії підходами. Серед особливостей що стали помітними за місяць президентства варто відмітити заідеологізований характер політики замість прагматизму, намагання пропонувати політику, що кардинально відрізняється від політики Обами, ізоляціонізм та відкритий вибір популістичного курсу, як такого, «що відображає бачення звичайних американців».

Також були обговорені основні напрямки міжнародного співробітництва США з іншими державами світу та виклики міжнародній безпеці.