Директор Центру міжнародних досліджень В. Дубовик, старший науковий співробітник С. Глебов і науковий співробітник О. Чебан взяли участь в круглому столі "Українська криза, Будапештський меморандум і роль США" яка проходила в Національному університеті "Одеська юридична академія" 4 травня 2016 р. за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана.

Учасники обговорили сам термін "криза" та дійшли висновку, що більш відповідне визначення було б "криза навколо України", так як більшість коренів проблеми знаходиться не в Україні і мають відношення до зовнішньої діяльності, в тому числі, звичайно ж, агресія Росії проти України. Роль Будапештського меморандуму була переглянута, в той час як обговорення показало наявність широкого спектру думок щодо наступних питань: чи був цей документ життєздатним інструментом для забезпечення безпеки України і чи виконали західні со-підписанти України цього документа - США і Великобританії - свої зобов'язання в рамках цього меморандуму.

І, нарешті, учасники обговорили особливу роль Сполучених Штатів, яка надає допомогу Україні в протистоянні багатьом проблемам, з якими наша країна стикається сьогодні.