Протягом 19-22 січня 2016 року директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик виступив у трьох різних лондонських аналітичних центрах.

19 січня він виступив з темою “Що криза навколо України розкриває про Захід?” під час зустрічі, організованої спільно Суспільством Генрі Джексона та Українським інститутом в Лондоні. Криза в Україні, починаючи з кінця 2013 року, привела світ на грань нової холодної війни. Після того, як Росія приєднала Крим і вторглася в східні регіони України, а ЄС і США ввели безпрецедентні санкції проти Москви, відносини між Росією і Заходом впали до рекордно низького рівня. Дії Росії були сприйняти як спроба змінити міжнародний порядок.

Але що криза навколо України свідчить про Захід? Де криза спинить розширення на схід Європейського Союзу і НАТО? Чи знаменує криза початок нового періоду міжнародного порядку? І через два роки після початку кризи, чи Україна все ще має значення для Заходу? Володимир Дубовик розкрив ці та інші питання.

 

21 січня В. Дубовик брав участь в обговоренні разом з Ольгою Онуч (Університет Манчестера) в дискусії “Місцеві сили для змін: чи може Одеса стимулювати реформи в Україні?” яка пройшла в the Chatham House (Королівський інститут міжнародних відносин).

Перспектива децентралізації та делегування більш широких повноважень громадам і містам вітається багатьма українцями. Існує надія, що цей процес зробить більш ефективним процес прийняття рішень, боротьби з корупцією і сприятиме поліпшенню державних послуг.

Під час круглого столу були проаналізовані регіональні аспекти реформи управління, з особливим акцентом на Одесу. Розглядалося питання еволюції мобілізації громадськості на місцевому рівні. Чи можуть громадяни стимулювати реформи в своїх громадах? Які уроки зроблені з реформування Одеської області? Чи керівництво регіону допомагає процесу та чи можна одеський досвід використовувати в інших регіонах країни?

Більше інформації можна знайти на сайті the Chatham House або у Twitter @CHUkraineForum

22 січня В. Дубовик провів брифінг на ранковому засіданні в Центрі європейських реформ. Як і в більшості країн, зовнішні погляди на те, що українське населення думає про важливі питання, в значній мірі залежить від того, що сказано в столиці. Політична еліта, яка здебільшого пов’язує своє майбутнє з інтеграцією до ЄС, має явну зацікавленість стверджувати, що країна знаходиться в руслі цієї політики. Але що відбувається насправді? Чи в інших частинах України, в тому числі в таких, як Одеса, на які в першу чергу орієнтується російська пропаганда, поділяють ентузіазм Києва щодо Європи? З набуттям чинності Угоди між Україною та ЄС про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі скільки людей в регіонах України знають про можливості, які вона надає українській економіці, або які реформи потрібно здійснити? Наскільки добре український уряд і ЄС інформує про те, що Угода про асоціацію означає для України, і які її обмеження? Професор В. Дубовик досліджував ці питання у своїй презентації.