Травнева сесія семінару з теорії, історії та історіографії міжнародних відносин була присвячена презентації книги Нейта Джонсона "The Secret History of the 1983 Able Archer 83 Nuclear War Scare", директора проекту щодо закону про свободу інформації Національного архіву безпеки Університету Джорджа Вашингтона, а також науковим співробітником Одеського центру з питань нерозповсюдження ОНУ. Зустріч відбулася в приміщенні Одеського Будинку вчених 31 травня 2017 р..

Розсекречені документи показують, що в листопаді 1983 року радянські ядерні сили пішли на «безпрецедентну» бойову готовність у відповідь на реалістичні ядерні навчання НАТО під назвою Able Archer 83.

Після запуску операції RYaN щодо контролю ядерної діяльності НАТО, радянські спецслужби в Західній Європі отримали телеграму про тривожну активність на американських базах.

У відповідь Радянський Союз почав готувати свої ядерні сили, очікуючи західну ядерну атаку. Напруженість знизилася після того, як офіцер ВПС США Леонард Перрутс вирішив не нагнітати становище сил НАТО перед обличчям радянської загрози. Але результати вплинули на холодну війну та американо-радянські відносини. Згідно з розсекреченими документами, президент Рейган описав події, як «дійсно страшно», і вони вплинули на його подальше зближення з Радянським Союзом.