Одеські політологи економісти, екологи, міжнародники ініціювали створення громадського руху "Експертний контроль". Така ініціатива покликана сприяти більш активній участі експертів різних спеціальностей у виробленні рекомендацій для центральної, регіональної та міської влад.

Йдеться про моніторинг дій влади, наданні допомоги їй. Найближчим часом планується розширити число учасників проекту, створити ряд робочих груп. Такий проект став реалізацією спільної ідеї Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Одесі та Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Ця ініціатива була запропонована під час круглого столу, в ході якого політологи, економісти, екологи, фахівці в міжнародних відносинах обговорювали соціальну та політичну ситуацію в країні. Експерти наголосили, що проблеми країни в цілому та Одеського регіону зокрема, незважаючи на його специфіку, схожі - недосконала правова, економічна і бюджетна системи, корупція тощо. Використання досвіду та знань експертів з різних галузей є одним з шляхів для вироблення ефективної політики регіональної влади.

Артем Філіпенко, директор Одеської філії Національного інститут стратегічних досліджень, запропонував такі кроки: моніторинг діяльності влади та виконання прийнятих рішень. Він наголосив, контроль з боку громадянського суспільства за владою є дуже важливим, оскільки саме громадянське суспільство під час останніх подій, під час революції проявило певну політичну зрілість. І дуже важливо не розгубити цей темп, незважаючи на ті зовнішні загрози, які сьогодні існують. Зі свого боку учасники «Експертного контролю» готові надавати експертні оцінки і діям влади, і її рішенням, пропонувати свої - можливо, більш кращі варіанти.

Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень ОНУ імені І.І. Мечникова зазначив, що для цього потрібно пам'ятати про пріоритети, які перед нами стоять. Чітко бачити ці пріоритети. І один з пріоритетів, дійсно, створення мережі громадських експертів, експертів з різних сфер, які б стежили за діями нової влади. І не тільки стежили б, не тільки б моніторили, але і допомагали новій владі. З тим, щоб, позбувшись від однієї кліки або клану, які узурпували владу в Україні протягом останніх років, ми не прийшли до ситуації, коли нова влада буде лише трохи краще.

Також у п'ятницю, 14-го березня учасники проекту "Експертний контроль" обговорили ситуацію навколо Криму в прямому ефірі в студії Одеської державної телерадіокомпанії. Їхній висновок - що відбувається в Криму ніяк не можна назвати вільним волевиявленням. Участь брали політологи Ю. Мельник і Г. Чижов, економісти М. Борисов і Е. Каража, міжнародники С. Глебов і В. Дубовик.