Сьогодні відбулася акція на підтримку територіальної цілісності України в гуманітарній будівлі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Представники різних факультетів університету взяли участь. Ця подія стала прес-конференцією. Учасники, звертаючись через одеські ЗМІ до жителів міста, висловлювали свою позицію. Позиція в тому, що Україна повинна бути збережена в якості єдиної та об’єднаної держави.

В Одеському національному університеті імені Мечникова обговорили ситуацію, яка зараз склалася в Україні, і можливі шляхи вирішення конфлікту. Про це йшлося на круглому столі викладачів одного з найстаріших вузів України, який цього року відзначить 150-річчя.

Колектив університету є одностайний в думці про подолання кризи мирним шляхом. Викладачі закликали одеситів, незалежно від політичних поглядів, відмовитися від радикальних заходів.

«Ми виступаємо категорично проти захоплення будівель, зривів прапорів, побиття людей. Така поведінка людей говорить про те, що вони, скоріше, не одесити. Насильство неприпустимо, потрібен діалог», - вважає доцент кафедри міжнародних відносин, директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

Більшість учасників круглого столу засудили події, що відбуваються в Криму, висловивши впевненість, що ні менше половини жителів півострова виступають проти приєднання до Росії. Так чи інакше, припустив професор економічних наук Сергій Якубовський, навіть якщо Крим і стане на час частиною Російської Федерації, то дуже скоро захоче повернутися назад.

«Якщо Україна піде по шляху входження до Євросоюзу, буде запроваджено безвізовий режим. Якщо кримчани побачать, що простий житель Одеської області може вільно їздити до Європи, а їм потрібно їхати в Росію, платити гроші і чекати два тижні. Якщо вони побачать, що в країну приходять іноземні інвестиції, вони дуже скоро захочуть знову жити в Україні. Словом, потрібно зробити так, щоб Крим захотів бути частиною України», - резюмував він.

Також викладачі визначили свої завдання. На думку викладача інституту математики, економіки та механіки Наталії Вайспірт, педагогам необхідно забезпечувати нормальну роботу вузу, і на рівні особистих зв'язків інформувати російських колег про те, що насправді відбувається в Одесі.